Ogłoszenie


#1 2009-11-22 18:05:28

ejwa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 17
Punktów :   
Dragonica: Mawet

Lag i pvp

Dobra problem jest następujący

W Wawie mieszkam - net kablowy 25 mbit D / 1.5 mbit U gdzie do większości serwerów euro mam ping 14 - 80 max

Serwer z tego co zrozumiałem - jest w europie.


Żeby zdefiniować gdzie leży problem musze wiedzieć czy też tak macie więc
Teraz pytanie:

Czy występują u was takie zjawiska jak:
Teleportacja postaci                TAK/NIE
Obrywanie z "kij wie kąd"       TAK/NIE

Posiadacie:

Provider usług internetowych  NAZWA
Łącze                                       TYP i PRZEPUSTOWOŚĆ


no. Więc helpunku bo mi to działa na wątrobę.


edit#

czytałem googlałem - sporo ludzi ma ten problem - dotyczy on bossow/map f1-f4 i pvp - głównie dlatego że są one oparte na P2P.

Ostatnio edytowany przez ejwa (2009-11-22 18:22:32)

Offline

 

#2 2009-11-22 18:45:13

 Vaskez

http://lh4.ggpht.com/__cpahSaoXlU/S9X2Z2jfWPI/AAAAAAAAAQY/4awCtr9lQ3I/niewierny2.png

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 64
Punktów :   
Dragonica: Wiewior

Re: Lag i pvp

To są poprostu lagi i już Jakiego masz antywirusa?


Vaskez - 51lvl
Wiewior - 41lvl
Squirell - 31vl

Offline

 

#3 2009-11-22 19:20:28

 Liviere

http://lh3.ggpht.com/__cpahSaoXlU/Suw88S1BNuI/AAAAAAAAALA/EeaTbzmDEcM/administrator.png

9554332
Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-07-02
Posty: 529
Punktów :   
Dragonica: Liviere
WoW: Liviere
C9: Livi

Re: Lag i pvp

Cóż.. W sumie nie tylko ty masz takie problemy, ale bierz pod uwage że to jest dopiero wersja beta. Nie wszystko będzie póki co takie piękne. To co nam się wyświetla na monitorach też jest w sporym stopniu zależne od sprzętu na jakim gramy. Tak więc ja bym tu nie obwiniał raczej dostawcy internetu. A co do pvp to jest to chyba póki co najbardziej niedopracowana część drago więc lagi są tu na porządku dziennym.   Tak więc jak występują problemy tego typu to radzę się do nich jak na razie przyzwyczaić. Dragonica jest w miare swieżym mmo i z czasem to wszystko będzie ulegało poprawie.


http://lh5.ggpht.com/__cpahSaoXlU/SruIQ5qessI/AAAAAAAAAIs/e7KpvJlKNus/infidelsoffenir.png

Offline

 

#4 2009-11-22 20:04:31

ejwa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 17
Punktów :   
Dragonica: Mawet

Re: Lag i pvp

Vasku

antywira nie używam żadnego ( w formie aktywnej ) - okresowe skany + fw na routerze w zupełności wystarczy ( oczywiście hjack _ combofix  jk defrag co dydzień i średnio co 1-2 miechy format pełny. )

Liviere

Nie chodzi o samego dostawce internetu lecz o rounting. To jaie serwy są pomiędzy mną a serwerem drago dużo zmienia - jeśli jednak w tym jest problem to jest to zjawisko na tyle duże że dość szybko sie z nim uporają - jeślijednak w moim rejonie coś powoduje impas no to już lipnie bo UPC ( chello ) leniwe.
Bezpośrednim wyjściem UPC na świat jest Atman i GTS - z ich serwerów mam brak utraty pakietów oraz pełna prędkość co w sumie wyklucza cokolwiek u mnie lub samego dostawcy. Dorwe ip serwerów i zobacze czy będzie packet loss. Jeśli tak - sprubuje znaleźćdobre proxy. jeśli nie - znaczy to że lagi są olbrzymie ale nie między mną a serwerem tylko między serwerem a graczami u których występują kretyńskie zjawiska. Co ciekawe najczęściej nie tyczy się to magów.

Tak btw - u archera podstawowy atak również działa szybciej w chwili gdy ciągle klikamy "X"? Bo przyznam że przez monka po 6 dniach ciśnięcia non stop zaczyna drętwieć łapa.

Co do sprzętu nie wiem może niektóre schizy wynikają ze sterowników jednak przeskoki nie dotyczą całej gry a tylko postaci. Nawet w przypadku 2+v2+ pvp przeskoki są tylko u jednej czy kilku osób notoryczne ale pozostali - płynnie.

Najprawdopodobniej problemem wszystkiego jest wada skryptu antilag ( ma za zadanie wyrównać szanse graczy o różnym pingu dodając/odejmując opóźnienie w milisekundach na podstawie różnicy pingu )

Matko to prawie brzmiało mądrze 0_0

Ostatnio edytowany przez ejwa (2009-11-22 20:09:27)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz zmniejszanie zdjęć online Serwis laptopów piastów wolne domki Międzyzdroje